عوارض پروتز سینه

جراحی پروتز سینه یکی از انواع جراحی های زیبایی برای بزرگ تر شدن سینه و تغییر فرم سینه می باشد که طی آن پروتزی در زیر  بافت سینه یا ماهیچه های قفسه سینه قرار داه می شود. در صورتی که این جراحی توسط پزشک ماهر و با تجربه ای انجام شود، شاهد ماندگاری پروتز با کمترین اسکار و کمترین عوارض خواهیم بود. ولی در مواقعی ممکن است به دلیل مراقبت نکردن بعد از عمل و انتخاب پزشک اشتباه، بیمار دچار عوارض و خطرات جدی شود. اگر شما هم قصد انجام این عمل را دارید در این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد عوارض پروتز سینه بحث کنیم.


بیشتر بخوانید: پروتز سینه بعد از سرطان سینه


عوارض پروتز سینه

عفونت و خونریزی

احتمال خونریزی و عفونت بعد از پروتز سینه بسیار نادر است و در کمتر از ۱% موارد اتفاق می افتد. معمولا اکثر عفونت ها با مصرف آنتی بیوتیک درمان می شوند. در مدت دو تا سه هفته بعد از عمل مشخص می شود که سینه با مشکل مواجه است. در موارد نادری عفونت با آنتی بیوتیک قابل درمان نیست و پزشک ناچار به بیرون آوردن پروتز می شود. قرار دادن پروتز جدید بعد از عفونت امکان پذیر نیست و باید سه تا شش ماه صبر کرد.

انقباض کپسولی

بعدا از قرار دادن پروتز داخل سینه، بدن به عنوان بخشی از روند بهبودی، کپسولی نرم از بافت فیبروز در اطراف پروتز می سازد. این بافت به ثابت ماندن و ایجاد جایگاه صحیح برای پروتز کمک می کند. در برخی از افراد این بافت کپسولی نرم دچار انقباض و سفت شدگی میشود. به طوری که بیمار احساس سفتی، درد و ناراحتی میکند. این وضعیت با نام انقباض کپسولی شناخته می شود.

انقباض کپسولی عارضه ی شایع و غیر اجتنابی است که همه ی افرادی که جراحی سینه انجام داده اند تا حدودی به آن دچار می شوند.

عوارض پروتز سینه

نشت یا پارگی پروتز

در بعضی از پروتز ها ممکن است سیلیکون نشت کرده و به غدد لنفاوی و ارگان های دیگر منتقل شود. در این صورت عوارض و خطرات جدی ممکن است برای بیمار پیش آید.

پارگی پروتز نیز ممکن است اتفاق بیفتد اما نمیتوان به طور قطع پیش بینی کرد که چند سال پس از پروتز سینه این اتفاق می افتد. پروتز های سیلیکونی ۷ تا ۱۰ سال و و حتی ۱۵ سال نیز دوام می اورند.

چین و چروک یا موج دار شدن پروتز

این حالت بیشتر در پروتز های نمکی اتفاق می افتد، البته در پروتز های سیلیکونی نیز مشاهده شده ولی احتمال آن بسیار کمتر از پروتز های نمکی است.

سروما

تجمع مایع یا سروما؛ تجمع مایع شفاف آب‌ گونه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ای که گاهی اوقات پس ‌از جراحی در بدن ایجاد ‌می ‌گردد و نیاز به جراحی مجدد و تخلیه دارد.

بی حسی نوک سینه

در بیشتر موارد این بی حسی موقتی بوده و بعد از گذشت زمان برطرف می شود. گرچه در موارد نادری این بی حسی ممکن است ادامه داشته باشد.

جای زخم

بعد از عمل پروتز جای زخم جزئی طبیعی است، ولی از هر ۲۰ نفر یک نفر دچار زخم و جراحت شدید می شودو این علائم به مرور زمان بهبود می یابند ولی در برخی موارد چند سال طول می کشد.


همچنین بخوانید: انواع مدل پروتز سینه


آدینا کلینیک

عمل پروتز سینه یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی در خانم ها می باشد. در صورتی که شما هم تمایل به انجام چنین جراحی دارید، حتما بهترین کلینیک پروتز سینه، آدینا کلینیک را انتخاب نمایید تا متناسب با شرایط جسمانی بهترین نوع پروتز انجام شود و خطرات احتمالی کاهش یابد.

برای اطلاع از قیمت پروتز سینه با آدینا کلینیک تماس بگیرید.

تماس با آدینا کلینیک

پانوشت: عوارض پروتز سینه, کپسول پروتز سینه, قیمت پروتز سینه , بهترین کلینیک پروتز سینه, عکس پروتز سینه, بهترین جراح زیبایی تهران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − پانزده =