ابدومینوپلاستی | کلینیک ابدومینوپلاستی تهران | هزینه ابدومینوپلاستی | بهترین دکتر ابدومینوپلاستی

امروزه تناسب اندام به یک موضوع مهم برای سلامتی است. زیبایی اندام نیز از موضوعاتی است که همواره مورد توجه قرار می گیرد. ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم یکی از مواردی است که طرفداران بسیاری پیدا کرده چرا که اولین محل تجمع چربی های اضافی در شکم است. این عمل به منظور برداشتن چربی و پوست های اضافه شکم صورت می پذیرد. تامی تاک یا ابدومینوپلاستی این عمل برای بازسازی بخش های سست شده شکم و بازسازی آن و همچنین برای سفت کردن شکم صورت می پذیرد.

ابدومینوپلاستی برای چه کسانی مناسب است؟

 • کسانی که با زایمان پوست شکم آن ها دچار افتادگی شده است
 • کسانی که با کاهش وزن شدید دچار افتادگی در ناحیه شکم شده اند
 • کسانی که دچار چاقی در ناحیه شکم هستند
 • کسانی که پوستشان خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده است
 • کسانی که به دنبال اصلاح فرم بدن و از بین بردن چربی شکم هستند
 • کسانی که زایمان موجب ایجاد افتادگی در شکمشان شده است

باید دانست این عمل نمی تواند جایگزین رژیم غذایی و ورزش باشد. بعد از عمل برای عدم بازگشت چربی های شکمی باید از عادات غذایی مناسب و همینطور ورزش در برنامه روزانه خود استفاده کنید. البته این عمل خطر بازگشت ندارد چراکه طی آن پوست و چربی اضافه برداشته می شود. این عمل امروزه نه تنها بین بانوان بلکه در آقایان نیز رایج است.

همچنین بخوانید درباره : انواع جراحی زیبایی سینه

ابدومینوپلاستی برای چه کسانی مناسب نیست؟

کسانی که قصد زایمان بعد از عمل را دارند نباید از جراحی شکم استفاده کنند. به این دلیل که در این روش عضلات شکمی سفت می شود و در صورت بارداری ممکن است فتق و جداشدگی در عضلات شکمی بوجود بیاید. بنابراین اگر قصد بارداری دارید بهتر است این عمل را به بعد از زایمان موکول کنید. برای انجام این عمل شخص باید حداقل در یکسال اخیر وزن خود را ثابت نگه داشته باشد. همچنین بعد از عمل نیز باید وزن بیمار ثابت نگه داشته شود. برای انجام این عمل باید از سلامتی بدنی مناسبی برخوردار باشید. عدم مصرف دخانیات نیز یکی از لازمه های انجام هر عملی است که تامی تاک نیز شامل آن می شود.

گاهی تصور می شود جراحی زیبایی شکم یا تامی تاک همان جراحی لاغری است.در پاسخ به این سوال باید گفت این جراحی با جراحی لاغری تفاوت دارد. چرا که همانطور که اشاره شد این جراحی اقدام به برداشت چربی و ترمیم پوست شکم می کند.

انواع ابدومینوپلاستی

 1. ابدومینوپلاستی کامل
 2. مینی ابدومینوپلاستی
 3. ابدومینوپلاستی گرداگرد

در روش اول جراح متخصص یک برش وسیع از پهلوی راست تا پهلوی چپ بیمار ایجاد می کند. این روش برای افرادی انجام می شود که احتیاج به ترمیم اساسی در ناحیه شکم دارند. وسعت این عمل به قدری است که در طی آن ممکن است نیاز باشد پوزیشن ناف جا به جا شود.

در روش دوم عمل بسیار سبک تر ست. در این روش پوزیشن ناف معمولا جا به جا نمی شود. در این نوع عمل جراح زیبایی برش کوچکی زیر شکم ایجاد می کنند . این عمل برای کسانی مناسب است که در ناحیه زیر شکم یا زیر ناف احتیاج به ترمیم دارند.

در روش سوم برش بسیار وسیع است و شکم و بخشی از پهلو ها را نیز در بر می گیرد. این عمل برای کسانی انجام می پذیرد که از چاقی مفرط رنج می بردند و بعد از کاهش وزن دچار افتادگی شده اند. در ابدومینوپلاستی گرداگرد ابتدا پوست روی شکم بیمار ترمیم شده سپس بیمار را به پشت می خوابانند و ادامه عمل را نجام می شود.

انتخاب نوع برش و نوع جراحی زیبایی شکم بستگی به شرایط فیزیکی بیمار و صلاح دید پزشک جراح دارد. پزشک جراح به شکلی شکم را بخیه می زند که کشیدگی های پوست بعد از عمل به طور کامل جمع شود.  بنا به حجم عمل این کار از دو ساعت تا شش ساعت به طول می انجامد و بعد از آن نیز باید مراقبت های بعد از عمل رعایت شود.

همچنین بخوانید درباره: افزایش حجم و بالا بردن باسن

آیا عمل ابدومینوپلاستی عوارض دارد ؟

هر عملی ممکن است عوارض خاص خود را داشته باشد. ابدومینوپلاستی نیز از این قاعده مستثنا نیست.

از جمله موارد که ممکن است رخ دهد:

 • بی حسی در قمست پوست شکم
 • آمبولی
 • اسکار های ناشی از عمل جراحی
 • عوارض بیهوشی
 • عدم تقارن در برداشت چربی ها
 • عفونت
 • تورم

از آن جایی که جراحی زیبایی شکم یک جراحی بسیار حساس محسوب می شود، مراجعه به پزشک متخصص برای کاهش عوارض ناشی از عمل و دست یافتن به نتیجه دلخواه ضروری است. آدینا کلینیک، یک کلینیک فوق تخصصی برای انواع عمل های زیبایی با تجربه های فراون در زمینه جراحی های زیبایی است.

ابدومینوپلاستی

هزینه های ابدومینوپلاستی چقدر است؟

برای انواع عمل های جراحی زیبایی در مکان های مختلف قیمت های مختفلی به گوش می خورد و هر منطقه از تعرفه خاصی برای انجام عمل برخوردار است. اما از جمله مواردی که بر روی هزینه های جراحی شکم قابل تاثیر است به شرح زیر می باشد:

 • تجربه و مهارت پزشک متخصص
 • حجم کار و چربی های خارج شده
 • کلینیکی که به آن مراجعه می کنید
 • منطقه جغرافیایی
 • تجهیزات مورد استفاده در کلینیک
 • هزینه تیم جراحی
 • نوع عمل ابدومینوپلاستی

تفاوت ابدومیوپلاستی با لیپوساکشن

لیپوساکشن، لیپوماتیک و یا سایر روش های پیکر تراشی را نباید با جراحی شکم مقایسه کرد. چراکه هرکدام در موارد خاص خود استفاده می شود. در لیپوساکشن پوست بدن بیمار بسیار مهم است. در طی لیپوساکشن پوست شکم جمع نمی شود. فقط عمل خارج شدن چربی صورت می گیرد و پوست شکم خود به خود جمع می شود. اما عمل ابدومینوپلاستی به منظور جع کردن پوست شکم و برداشت چربی و پوست اضافه انجام می شود. بنابراین می توان یکی از مزایای ابدومینوپلاستی را جمع کردن  پوست شکم دانست. این عمل معمولا تحت بیهوشی کامل انجام می شود. در صورتی که در لیپوساکشن معمولا بی حسی موضعی تزریق می شود. بنابراین عوارض بی هوشی را ندارد.

همچنین بخوانید درباره : لیپوماتیک

مراقبت های بعد از جراحی

 • مراقبت از بخیه ها
 • رعایت بهداشت مناسب
 • تغذیه مناسب در زمان نقاهت
 • عدم استعمال دخانیات
 • استفاده به موقع از داروهای تجویز شده
 • عدم استحمام تا سه روز بعد از عمل
 • رانندگی نکردن تا حداقل چند روز بعد از عمل
 • پوشیدن گن مخصوص در ورت تجویز پزشک

بعد از عمل معمولا یک روز در بیمارستان برای جلوگیری از عوارض احتمالی مثل عفونت بیمار را بستری می کنند، اما احتیاج به نگرانی نیست. در خصوص تورم شکم نیز باید بگوییم این مر عادی است و به مرور زمان از بین می رود. بخیه های سطحی در هفته های اول و بخیه های عمیق تر تا سه هفته بعد از جراحی بهبود میابد. برای بهبودی سریع تر توصیه می شود استراحت کنید و از انجام حرکات ورزشی سنگین بپرهیزید. اما می توانید ورزش بعد از عمل را با مشورت پزشک خود آغاز کنید. پیاده روی آرام در بهبود روحیه و وضعیت جسمانی بسیار موثر است. در هفته های اول جراحی باید از بخیه های خود مراقبت کنید. با رعایت نکات توصیه شده پزشک  بیمار دوره نقاهت کوتاهی را تجربه خواهد کرد.

نکات طلایی قبل از جراحی

قبل از جراحی زیبایی شکم باید از رژیم سخت خودداری کنید. از هرچیزی که ممکن است سیتم ایمنی بدن شما را ضعیف کند، قبل از عمل به شدت بپرهیزید. معمولا جراحان قبل از عمل برای بیمار برای جلوگیری از عفونت آنتی بیوتیک تجویز می کنند. حتما دارو های تجویز شده را به موقع مصرف کنید. از استعمال دخانیات حداقل ۱۵ روز قبل از عمل باید خودداری کرد.  اگر به هر بیماری زمینه ای ابتلا دارید یا داروی خاصی مصرف می کنید حتما به پزشک خود اطلاع دهید. چراکه مصرف برخی از داروهای ضد التهابی و غیر استروئیدی باید قبل از عمل قطع شود. توجه داشته باشید این کار را باید حتما زیر نظر پزشک متخصص خود انجام دهید.

آیا شکم بعد از جراحی زیبایی قابل بازگشت است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت چربی های اضافی در ناحیه شکمی باز هم ممکن است بوجود بیاید. پس چیزی که اهمیت دارد همانطور که به آن اشاره شد رژیم غذایی و ورزش روزانه است. بازگشت چربی های شکمی و حفظ تناسب اندام کملا به سوخت و ساز بدن شما بستگی دارد. این را بیدانید هیچ جراحی زیبایی نمی تواند جایگزین تحرکات بدنی و ورزش باشد. اما برای شروع ورزش بعد از عمل، حتما با پزشک خود مشورت کنید و بعد از عمل از انجام حرکات ورزشی سنگین بپرهیزید. البته انتخاب روش مناسب از بین بردن چربی های شکم نیز بسیار اهمیت دارد. اگر قصد از بین بردن چربی های شکمی را دارید با پزشک خود در این باره مشورت کرده و روش مناسب را انتخاب کنید. کسانی که از افتادگی پوست رنج نمی برند معمولا از روش های لیپوماتیک برای براشت چربی استفاده می کنند.

همچنین بخوانید درباره : جراحی برداشت چربی های اضافه از شکم

آدینا کلینیک

یافتن یک کلینیک معتبر برای جراحی شکم و کلیه جراحی های زیبایی بسیار موثر است. وجود بهداشت کامل در کلینیک و همینطور تجهیزات کلینیک زیبایی در دست یافتن به نتیجه مطلوب و کاهش عوارض عمل های زیبایی موثر است. پس ما به شما بهترین کلینیک زیبایی تهران را معرفی می کنیم.

آدینا کلییک با در دست داشتن پزشکان ماهر و باتجربه در این زمینه با در دست داشتن یکی از بهترین کلینیک های فوق تخصصی تهران با رعایت بهداشت کامل به انجام کلیه عمل های زیبایی می پردازد. کادر مجرب آدینا کلینیک آماده خدمت رسانی و انجام مشاوره به شما عزیزان در زمینه های مختلف زیبایی است. بهترین جراح زیبایی تهران را در آدینا کلینیک بیابید.

پاسخ پرسش های متداول

در این قسمت به پاسخ پرسش هایی که اکثر مراجعان داشتند می پردازیم.

تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن در چیست؟

ابدومینوپلاستی مناسب برای کسانی است که علاوه بر چربی ، پوست شکم آن ها شل شده است و دچار افتادگی هم هستند. اما لیپوساکشن مناسب برای افرادی هست که می خواهند تنها چربی های اضافه را بردارند و قصد از بین بردن شل شدگی و پوست های اضافه را ندارند.

آیا ابدومینوپلاستی را می توان به عنوان یکی از روش های لاغری دانست؟

در واقع این عمل تنها مناسب برای افرادی هست که در وزن نرمال خود هستند و به عنوان یک روش و جراحی لاغری به شمار نمی آید. از جمله بیمارانی که مناسب برای این عمل هستند افرادی هستند که جراحی های کاهش وزن را انجام داده اند و اکنون دچار افتادگی و شل شدگی پوست شکم شده اند.

چه زمانی می توانیم نتایج نهایی عمل ابدومینوپلاستی را شاهد باشیم؟

بلافاصله بعد از عمل هم شما می توانید تا حد زیادی نتیجه را ببینید اما نتیجه نهایی چند هفته بعد از عمل و پس از محو شدن کبودی ها و تورم ها قابل مشاهده هست.

پانوشت: جراحی زیبایی شکم ارزان قیمت , بهترین جراح ابدومینوپلاستی غرب تهران , هزینه و تعرفه جراحی زیبایی , بهترین کلینیک زیبایی شکم در شمال تهران 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − یک =