تزریق چربی به باسن | کلینیک تزریق چربی به باسن | بهترین دکتر تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن یکی از روش هایی است که باعث لیفت و بالا بردن باسن و همچنین برجستگی باسن می شود. به مرور زمان و با وجود عوامل مختلف مثل عدم تحرک و تغذیه نامناسب، همینطور افزایش سن باسن افتاده می شود. در اینگونه موارد معمولا افراد برای بالا بردن باسن از تزریق چربی به باسن استفاده می کنند. به این روش بالا بردن باسن به روش برزیلی یا لیفت برزیلی نیز گفته می شود.

از انواع راه های افزایش حجم باسن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پروتز باسن
 • تزریق ژل به باسن
 • تزریق چربی به باسن

مراحل تزریق چربی به باسن

این عمل بستگی به حجم چربی و شرایط بیمار ممکن است به دو صورت بی حسی موضعی و بی حسی عمومی انجام بپذیرد. در این روش ابتدا از هر قسمتی از بدن که چربی اضافه دارد، چربی برداشته شود. معمولا در پوست شکم، پهلو یا بالای ران یا هر قسمتی از بدن که چربی اضافه داشته باشد، سوراخ های سه تا پنج میلی متری بسته به چربی خارج شده ایجاد می شود. سپس لوله های ریز به نام کانول برای کشیدن چربی وارد می شود و چربی اضافه خارج می شود. در این مرحله چربی ها باید با ملایمت از بدن خارج شوند چرا که در صورت آسیب رسیدن به بافت چربی ممکن است برای تزریق مجدد چربی ها از بین برود.

از این چربی برای تزریق به باسن استفاده می شود. اما به دلیل اینکه بخشی از چربی وارد شده معمولا جذب بدن می شود، هنگام تزریق، ۳۰ درصد چربی بیشتر باید تزریق شود. در مرحله بعد چربی ها را پردازش می کنند تا چربی خالص به باسن تزریق شود. در ادامه با استفاده از سرنگ هایی که به لوله کانول متصل است به سرتا سر باسن چربی تزریق می شود تا برجستگی دلخواه در همه قسمت های باسن ایجاد شود. معمولا افرادی که چربی اضافه دارند گزینه مناسبی برای تزریق چربی به باسن هستند. در مراحل لیفت باسن نیز از نخ های مخصوص لیفتینگ برای بالا کشیدن باسن استفاده می شود. این نخ ها جاذب بوده و بعد از مدتی جذب بدن می شود و کلاژن طبیعی پوست و همینطور فیبروبلاست‌های طبیعی جایگزین آن می شود و باسن به فرم خود باقی می ماند.

تزریق چربی به باسن برای چه افراد مناسب است؟

 • چربی لازم و کافی برای تزریق باید در بدن آن ها وجود داشته باشد
 • پوست آنان سالم است و در قسمت باسن از خاصیت ارتجاعی لازم و کافی برخوردار است
 • دخانیات مصرف نمی کنند
 • رنج سنی بین ۲۵ تا ۵۵ سال دارند

باید توجه داشت افرادی که مبتلا به بیماری های خود ایمنی هستند گزینه های مناسبی برای تزریق چربی نیستند. بعد از عمل نیز باید مراقبت هایی صورت بگبرد. بیمار بعد از تزریق چربی باید حداقل تا چهار هفته بنا به صلاح دید پزشک و مشورت با او از نشستن روی باسن خودداری کند. بعد گذشتن این مدت نیز باید با احتیط نشست. چرا که نشستن موجب می شود جریان خون در باسن شکل نگیرد و چربی های تزریق شده آب شود. گاهی نیز برای دریافت نتیجه بهتر این تزریق باید دوباره انجام شود. این جراحی معمولا بین ۲ ساعت تا ۵ ساعت انجام می شود.

مزایای لیفت باسن برزیلی

 • اصلاح افتادگی باسن
 • اصلاح فرم باسن
 • سفت شدن باسن
 • به دست مدن نتیجه فوری بعد از عمل
 • اصلاح فرم بدن با لیپوساکشن
 • بالا کشیدن باسن تا ۴۰ درصد
 • عدم نیاز به ریکاوری بلند مدت
 • طبیعی بودن فرم باسن
 • مدت جراحی کوتاه تر
 • دوره نقاهت کوتاه تر نسبت به پروتز باسن
 • هزینه کمتر نسبت به پروز باسن
 • نداشتن جای زخم و بخیه

بعد از لیفت باسن ممکن است کبودی هایی ظاهر شود اما این تورم موقتی بوده و بعد از مدتی از بین می رود. مراکز و کلینیک های معتبر برای جلوگیری از آمبولی ریه این چربی ها را در لایه های سطحی باسن و با دقت بالا تزریق می کنند. از آنجایی که این چربی ها از بدن خود شخص برداشته می شود بنابراین خطری برای ناسازگاری ایجاد نمی کند. برای متقارن شدن هر دو باسن و همینطور کاهش عوارض بعد از عمل باید به کلینیک درمانی ماسب با خدمات و تجهیزات مناسب مراجعه کرد. همچنین محلی از بدن که از آن چربی برداشته می شود، بسیار حائز اهمیت است. اگر به دنبال مراکز معتبر برای انجام عمل های زیبایی هستید، آدینا کلینیک آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در زمینه های مختلف جراحی زیبایی است. بهترین جراح زیبایی تهران را ما به شما معرفی می کنیم.

در صورتی که پوست شما خاصیت ارتجاعی ندارد یا در ناحیه تزریق چربی دارای جوش هستید بهتر است قبل از انجام این کار با پزشک خود مشورت کنید. همچنین در صورت سابقه بیماری های خاص و مصرف دارو حتما پزشک را از این امر مطلع سازید.

همچنین بخوانید درباره: جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)

میزان ماندگاری چربی تزریق شده چقدر است؟

دوام لیفت باسن برزیلی چقدر است؟ این سوال بسیاری از کسانی است که چربی تزریق می کنند. برای پاسخ به این سوال باید گفت این مسئله بستگی به خودتان دارد! چربی های تزریق شده به باسن شما دقیق چربی های بدن خودتان است. اما در حالت کلی می توان گفت که این عمل تا یکسال بدون تغییر باقی می ماند. اما کسانی بودند که چربی های ناحیه باسنشان بیشتر یا حتی کمتر دوام داشته است. البته در این خصوص باید گفت تمام چربی های تزریق شده بعد از عمل در باسن باقی نمی ماند. بلکه مقداری از آن ها از بین می رود. بنابراین، زمان پایداری باید میزان برجستگی باسن را سنجید. معمولا دو تا سه ماه پس از تزریق این پایداری در بدن اتفاق می افتد.

هزینه تزریق چربی به باسن

شاید شما هم هزینه های بسیار متفاوتی را برای انجام این عمل شنیده باشید. واقعیت این است که هزینه این کار به عوامل مختلی بستگی دارد. که از جمله آن شامل موارد زیر می شود:

 • تجربه و مهارت پزشک متخصص
 • حجم کار و میزان چربی تریق شده
 • کلینیکی که به آن مراجعه می کنید
 • منطقه جغرافیایی
 • تجهیزات مورد استفاده برای برداشت چربی
 • هزینه های تیم جراحی

حتما بخوانید درباره: لیپوماتیک چیست؟

برجسته کردن باسن با تزریق ژل

گاهی گمان می شود برجسته کردن باسن با ژل می تواند روش مناسب تری باشد. در ین خصوص باید گفت این روش به دلیل هزینه های موارد تزریق شده هزینه بیشتری دارد. از طرفی باید دانست تزریق ژل باید تکرار شود. همچنین تزریق ژل امکان حرکت دارد.  در تزریق ژل باید بررسی شود که فرد به مواد ژل حساسیت نداشته باشد. از طرفی ماندگای ژل از چربی کمتر است. باید توجه داشت تزریق چربی به باسن نیز منوط به این امر است که شخص در قسمت هایی از بدن خود چربی اضافه داشته باشد. در مقایسه این روش با روش های پروتز باسن نیز باید گفت که این روش بدون ایجاد بریدگی و زخم در ناحیه بوجود می آید. در صورتی که برای پروتز باسن باید ناحیه زیادی از بدن بیمار برش بخورد. در عوض پروتز باسن دوام بیشتری نسبت به ژل یا چربی دارد.

پروتز باسن

دراین روش بعد از برش در محل باسن پروتز جایگذاری می شود. این روش برای کسای که چربی ها اضافه ندارند و همینطور به دنبال افزایش حجم در مدت طولانی تر هستند توصیه می شود. اما باید دانست این عمل نیز مانند سایر عمل ها ممکن است خطراتی را به دنبال داشته باشد که از جمله آن می توان به خونریزی و تاخیر در بهبود جای زخم، عوارض بیهوشی، عفونت در محل برش خورده و تجمع مایعات در زیر پوست اشاره کرد. واکنش های بدن به پروتز و پس زدن آن از طریق سیستم ایمنی بدن نیز یکی از عواملی است که مورد توجه پزشکان و جراحان مخصص است. از مهم ترین عوامل در جراحی پروتز باسن انتخاب پروتز مناسب با توجه به استخوان بندی و وزن بیمار و همینطور جایگذاری آن در محل مناسب است .

برای پایداری پروتز و طبیعی تر شدن ظاهر آن حدود شش تا هفت ماه زمان نیاز است. بعد از عمل وجود عواملی مانند تورم و کبودی و درد در ناحیه از عوارض کوتاه مدت بعد از عمل ترقی می شود و با مرور زمان از بین می رود. در این روش باید برای مدت دو هفته از نشستن مستقیم بر روی باسن خودداری شود تا نتیجه مطلوب حاصل گردد. مراجعه به بهترین پزشکان متخصصان در این حوضه برای تضمین سلامت شما ضروری است.

حتما بخوانید درباره: پروتز سینه

آیا چربی را می توان از بدن شخص دیگر تزریق کرد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت از آن جایی که چربی های بدن یک بافت زنده محسوب می شود، پس اگر این اتفاق صورت بگیرد سیستم ایمنی بدن چربی را پس می زند و ممکن است بسیار خطرناک باشد. بنابراین تزریق چربی تنها از بدن خود شخص صورت می پذیرد که سازگاری کامل وجود داشته باشد.

همچنین بخوانید درباره : جراحی زیبایی

آدینا کلینیک

برای تزریق چربی به باسن و لیفت باسن باید به مراکز بهداشتی با تجهیزات مناسب مراجعه کرد. مراجعه به پزشکان با تجربه و متخصص و همینطور مراکز درمانی فوق تخصصی در یافتن نتیجه مطلوب شما بسیار موثر است. اگر می خواهید بهترین جراح لیفت باسن در تهران را بشناسید به آدینا لینیک مراجعه کنید. ما به شما بهترین متخصصان شمال تهران و غرب تهران را معرفی می کنیم.

پاسخ پرسش های متداول

در این قسمت به پاسخ پرسش هایی که اکثر مراجعان داشتند می پردازیم.

آیا می توان این چربی را از فرد دیگری برداشت و سپس تزریق کرد؟

خیر به هیچ عنوان چنین امکانی وجود ندارد، زیرا که اگر چربی از فرد دیگری برداشته و سپس تزریق شود همانند این است که پیوند عضوی صورت گرفته و بیمار باید مداوم داروهای پیوند عضو را مصرف کند، که صحیح نمی باشد.

میزان دوام این تزریق چربی چه قدر است؟

در صورتی که تزریق چربی به خوبی و اصولی در بین لایه های مختلف انجام شود، می توان گفت که تاثیرش دائمی است.

بیشتر توصیه می شود که از تزریق چربی استفاده شود یا پروتز باسن؟

ابتدا باید گفت که بستگی به شرایط بیمار دارد، اما به طور کلی توصیه می شود که از تزریق چربی برای حجیم سازی باسن استفاده کنند زیرا که پروتز باسن، ریسک عفونت نسبتا بالایی دارد و ممکن است که خط برش را نیز برجا بگذارد.

پانوشت: بهترین جراح زیبایی باسن , هزینه لیفت باسن برزیلی , قیمت تزریق چربی به باسن چقدر است , بهترین کلینیکزیبایی تهران , بهترین جراح زیبایی جنوب تهران , پروتز باسن چگونه انجام می شود , خطرات جراحی باسن

 

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =