پیکر تراشی | لیپوماتیک | کلینیک پیکرتراشی تهران | بهترین متخصص لیپوماتیک در تهران

داشتن وزن مناسب و رسیدن به فرم دلخواه بدن از جمله مواردی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار می گیرد. عمل لیپوماتیک یا پیکر تراشی به همین منظور انجام می پذیرد. داشتن اندام متناسب و متقارن ، وزن مطلوب و توزیع یکنواخت چربی های بدن در زیبایی اندام بسیار موثر است. پیکر ترشی به معنای برداشتن چربی های موضعی بدون آسیب رسیدن به اعصاب آن ناحیه است. این عمل ها موجب برداشت چربی به ناحیه ای از بدن می شود. در افرادی که چربی ها در یک ناحیه از بدن تجمع پیدا کرده و با رژیم غذایی و وزش نمی توانند چربی سوزی کنند، عمل پیکر تراشی اهمیت بسیار پیدا کرده. لیپوماتیک نیز یکی از انواع روش های پیکر تراشی است که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم.

چاقی از نظر تجمع چربی بر دو نوع است:

 • چاقی مفرط
 • چاقی موضعی

روش عمل برای هر کدام از این دو روش را پزشک متخصص مشخص می کند. اگر بیما نتواند با رژیم غذایی و ورزش به وزن ایده آل خود برسد، باید از روش های دیگر برای کاهش وزن استفاده شود. چرا که چاقی در مدت زمان طولانی باعث ایجاد بیماری می شود. در اینگونه موارد اصولا پزشکان از عمل های جراحی مثل لیپوساکشن معمولی، لیپوماتیک و لیزر لیپولیز استفاده می کنند.

لیپوساکشن

برخلاف تصورات عموم لیپوساکشن روشی برای لاغر نیست بلکه برای از بین بردن چربی های موضعی در ناحیه ای از بدن است. لیپوساکشن به روشهای مخلتف مثل تزریق مایع، شکستن چربی ها با فراصوت و لیپوساکشن با لیرز انجام می پذیرد. البته برای از بین بردن چربی موضعی روش های جدیدی مثل لیپوماتیک امروزه بین افراد جامعه پرطرفدار تر شده است.

همچنین بخوانید درباره: دستگاه ساکشن

مرحل پیکر تراشی

 1. محلولی در زیر پوست بیمار تزریق می شود
 2. سوراخ های سه تا پنج میلی متری به منظور خارج کردن چربی در ناحیه ایجاد می شود
 3. استفاده از دستگاه برای تخلیه چربی ها
 4. بخیه زدن محل تخلیه در صورت نیاز

پس از انجام این عمل بیمار چند ساعت در ریکاوری قرار می گیرد و در صورت نداشتن مشکل خاص مرخص می شود. این عمل تحت بیهوشی انجام نمی شود و تنها بی حسی موضعی انجام می شود.

همچنین بخوانید: افزایش حجم و بالا بردن باسن چگونه انجام می شود؟

لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

این عمل معمولا در کلینیک های فوق تخصصی و به صورت سرپایی انجام می شود. برخلاف تصورات عموم بعد از این عمل پوست ناحیه دچار افتادگی نمی شود و کسانی که این عمل را انجام داده اند معتقدند بعد از مدتی سلولیت های پوست از بین می رود. بعد از انجام این عمل به صورت آنی نتیجه دلخواه حاصل می شود. در این روش چربی های زیر پوست در ناحیه مورد نظر به صورت فیزیکی شکسته می شوند. سپس چربی های اضافه توسط دستگاه از بدن فرد خارج می شود. این دستگاه حرکت لرزشی دارد و به بافت پوست بیمار آسیب وارد نمی کند. از چربی های خارج شده در عمل لیپوماتیک می توان برای تزریق به سایر نواحی بدن استفاده نمود. هدف از انجام این عمل رسیدن به فرم ایده آل و دلخواه بدن است. البته ممکن است این تقارن و تناسب صورت نگیرد که برای جلوگیری از این موضوع باید به یک پزشک متخصص مراجعه کرد.

لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب است؟

باید در این خصوص توجه داشت این عمل مخصوص کسانی است که چاقی بیش از اندازه ندارند و BMI بدنی آن ها زیر عدد ۳۰ است. با انجام لیپوماتیک می توان به سرعت چربی های ناحیه ای را از بین برد. این عمل برای کسانی که شاخص توده بدنی آن ها بالای عدد ۳۵ است، خطرناک محسوب می شود. چراکه این عمل برای کسانی توصیه می شود که از تجمع چربی در ناحیه ای از بدن رنج می برند. برای کسانی که پوستشان خاصیت کشسانی ندارد توصیه نمی شود. پیکر تراشی معمولا در ناحیه شکم، کمر، باسن، سینه، زانوهای داخلی، پهلوها، غبغب و ناحیه زیر چانه، ران هم داخلی و هم خارجی و بازو ها انجام می شود. از بین موارد گفته شده پیکر تراشی ران، بازو، شکم و پهلو طرفداران بیشتری دارد. کمترین سن برای انجام این عمل ۱۸ سالگی  بیشترین سن ۶۰ سال است. این عمل برای کسانی که از بیماری قلبی عروقی رنج می برند مناسب نیست.

حتما بخوانید درباره: راه های افزایش حجم و بالا بردن سینه

مزایای لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن

برخلاف سایر روش های پیکر تراشی لیپوماتیک مانند لیپوساکشن عوارض ایمنی ایجاد نمی کند. لیپوماتیک به خصوص لیپوماتیک شکم علاوه بر زیبایی اندام تاثیر به خصوصی در کاهش بیماری های ناشی از اضافه وزن و چاقی دارد. در عمل لیپوساکشن شکستن چربی ها توسط اشعه لیزر انجام می شود. شواهد نشان داده افرادی که لیپوماتیک انجام دادند، بعد از عمل از دوره نقاهت آسان تری برخوردارند و عوارض کمتری از خود نشان داده اند. از نظر ظاهری نیز در لیپوماتیک نسبت به سایر روش های پیکر تراشی لایه چربی را به صورت یکنواخت بر میداردو  و گلوله چربی در زیر پوست تجمع پیدا نمی کند. در این روش جمع شدن پوست نسبت به سایر روش های پیکر تراشی بهتر انجام می شود. همچنین مدت زمان بستن گن بعد از عمل کوتاه تر است.

انواع دستگاه های پیکر تراشی که هر کدام از این دستگاه ها با روش خاص خود اقدام به تخلیه چربی می کند، عبارت است از:

 • لیپولیز
 • اولترازد
 • لیپوماتیک
 • واترجت

مزایای پیکر تراشی لیپوماتیک

 • احتمال آمبولی بسیار کم است
 • هزینه مناسب این عمل نسبت به سایر روش های پیکر تراشی
 • دوره نقاهت آن دو هفته به طول می انجامد
 • نیاز به بیهوشی ندارد
 • خاصیت کشسان پوست در این عمل به خوبی حفظ می شود
 • تعداد سوراخ های ایجاد شده در ناحیه مورد نظر در این روش کمتر است
 • چربی ها به صورت یکنواخت پخش می شود
 • امنیت این روش بسیار بالاست
 • عدم افتادگی پوست

از بین جراحی زیبایی شکم و لیپوماتیک برای کسانی که قصد از بین برن چربی های اضافه شکمی را دارند باید روش مناسب انتخاب شود.

حتما بخوانید درباره: جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)

مراقبت های بعد از پیکر تراشی

 • سه روز بعد از عمل بیمار باید درحالت استراحت مطلق باشد
 • در صورت پیکر تراشی شکم بیمار باید مدتی بنا به صلاح دید پزشک از نشستن ۹۰ درجه خودداری کند.
 • تحرک مناسب بعد از پیکر تراشی بسیار موثر است
 • چند روز بعد از عمل از رانندگی پرهیز کنید
 • بستن گن در مدتی که پزشک تعیین کرده است لازم است
 • مراقبت از زخم و تمیز نگه داشتن آن برای جلوگیری از عفونت بسیار موثر است
 • از گرم کردن ناحیه درمان شده باید پرهیز کرد
 • از مصرف دخانیات و الکل بعد از عمل خودداری کنید

چند روز بعد از عمل بیمار ممکن است حالت هایی مثل ضعف و حالت تهو سرگیجه، بی حالی و بالا رفتن دما در طول ۴۸ ساعت اول داشته باشد. عوارضی چون کبود شدگی، درد و تورم همچنین خارش جای زخم ها نیز بسته به حجم چربی تخلیه شده در افراد متفاوت است.

عوارض ناشی از پیکر تراشی

پیکر تراشی نیز مانند هر عملی عواض مختص به خود را دارد. اگر پوست شل و افتاده دارید یا سیستم ایمنی ضعیفی دارید پیکر تراشی برای شما توصیه نمی شود. اما عوارض هر عملی را می توان با مراجعه به یک کلینیک معتبر و جراحان متخصص زیبایی کاهش داد. عوارض های عمل به عوارض کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود که عوارض کوتاه مدت آن بعد از مدتی از بین خواهد رفت و نگران کننده نیست. اما عواض بلند مدت پیکر تراشی که از انجام این عمل در کلینیک های نامعتبر به وجود میاید، می تواند شامل تنگی نفس، پوکی استخوان و یا حتی لخته شدن خون شود.

هزینه پیکر تراشی

شاید شما هم هزینه های بسیار متفاوتی را برای پیکر تراشی شنیده باشید.

از جمله مواردی که بر روی هزینه های پیکر تراشی قابل تاثیر است به شرح زیر می باشد:

 • تجربه و مهارت پزشک متخصص
 • حجم کار میزان چزبی های خارج شده
 • کلینیکی که به آن مراجعه می کنید
 • منطقه جغرافیایی
 • ناحیه تحت درمان
 • تجهیزات مورد استفاده
 • روش پیکر تراشی

آدینا کلینیک با کاد مجرب و متخصص آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در غرب تهران و شمال تهران است. پزشکان مجرب کادر تخصصی آدینا با ارزان ترین قیمت به انجام عمل پیکر تراشی با بهترین تجهیزات می پردازند.

آیا پیکر تراشی قابل بازگشت است؟

این سوال بسیاری از کسانی است که این عمل را انجام داده و از بازگشت به حالت قبل از عمل واهمه دارند. در پاسخ به این سوال باید گفت که با رعایت نکات پزشک جراح و مراجعه به کلینیک تخصصی مناسب. این عمل به هیچ عنوان قابل برگشت نیست. البته داشتن تحرک و رژیم غذایی مناسب نیز بسیار تاثیر گذار است. چراکه در مدت زمان طولانی ممکن است عادات غذایی نادرست و عدم تحرک سبب تجمع چربی ناحیه ای شود.

آدینا کلینیک

یافتن یک کلینیک معتبر برای پیکر تراشی یا لیپوماتیک بسیار مهم است. وجود بهداشت کامل در کلینیک و همینطور تجهیزات کلینیک زیبایی در دست یافتن به نتیجه مطلوب و کاهش عوارض عمل های زیبایی موثر است. پس ما به شما بهترین کلینیک زیبایی تهران را معرفی می کنیم.

آدینا کلییک با در دست داشتن پزشکان ماهر و خبره در این زمینه با در دست داشتن یکی از بهترین کلینیک های فوق تخصصی تهران با رعایت بهداشت کامل به انجام پیکر تراشی می پردازد. متخصصان با تجربه در زمینه های مختلف جراحی زیبایی در مجموعه آدینا وجود دارد. کادر مجرب آدینا کلینیک آماده خدمت رسانی و انجام مشاوره به شما عزیزان در زمینه های مختلف زیبایی است. بهترین جراح زیبایی تهران را در آدینا کلینیک بیابید.

پاسخ پرسش های متداول

در این قسمت به پاسخ پرسش هایی که اکثر مراجعان داشتند می پردازیم.

پیکر تراشی برای کدام نواحی از بدن توصیه می شود؟

این عمل بر روی نواحی چون ران ها، ساق پا ، بازو و همچنین شکم و پهلو صورت میگیرد.

پیکرتراشی می تواند چه عارضه هایی را به دنبال داشته باشد؟

در صورتی که بیمار در انتخاب پزشک خود حساسیت به خرج دهد و بتواند پزشک مناسب را پیدا کند و همچنین مراقبت ها قبل و بعد از عمل را هم به خوبی انجام دهد عارضه نخواهد داشت.

هزینه پیکرتراشی بر چه اساسی تعیین می شود ؟

هزینه این عمل بر اساس مواردی چون میزان تبحر پزشک و دستمزدش، ناحیه تحت درمان، هزینه دارو ها و آزمایشات تعیین می گردد.

پانوشت : پیکر تراشی در تخصصی ترین کلینیک تهران , تعرفه لیپوماتیک در تهران , پیکر تراشی با قیمت مناسب , بهترین حراح زیباییی جنوب تهران , عوارض لیپوساکشن , پیکر تراشی ارزان , تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 1 =