پروتز سینه | لیفت سینه | ماموپلاستی | بهترین کلینیک جراحی سینه تهران | تعرفه پروتز سینه

در این مقاله به مباحث پروتز سینه ، لیفت سینه و ماموپلاستی می پردازیم. همچنین تفاوت های آن را بررسی می کنیم. تغییر در سایز سینه از طریق راه های مختلف، مسئله ای است که بسیاری از زنان جهان تا به حال به آن تن داده اند. امروزه عمل هایی وجود دارند که باعث افزایش حجم سینه ها. کوچک کردن سینه و حفظ فرم سینه می شود. مراکز و درمانگاه های بسیاری نیز وجود دارند که در این زمینه فعالیت می کنند. اما از آنجایی که این موضوع از حساسیت بالایی برخوردار است، مراجعه به یک جراح متخصص و باتجربه در انجام این عمل بسیار حائز اهمیت است. انتخاب راه و روش تغییر حجم سینه نیز بسیار مهم است. بنابراین در ادامه به انواع راه های افزایش حجم و فرم سینه می پردازیم.

پروتز سینه

پروتز سینه به معنای بازسازی حجم سینه ها از طریق عمل جراحی است و این عمل تحت بیهوشی کامل انجام می شود. قبل از انجام این عمل معمولا برای فرد متقاضی یک جلسه مشاوره با پزشک ترتیب داده می شود. طی آن باتوجه به فرم بدن و پهنای سینه ، ابعاد پروتز برای سینه مشخص می شود.

پزشک جراح پروتز ها رادر سه قسمت از سینه یعنی زیر بغل، هاله دور سینه و  چین زیر سینه ایجاد می کند و در جای مناسب می بندد و بخیه می کند.

همچنین بخوانید درباره: پیکر تراشی و لیپوماتیک

پروتز سینه چند نوع است؟

سه نوع پروتز سینه با توجه به حجم وجود دارد:

 1. پروتز با برجستگی کم
 2. پروتز با برجستگی زیاد
 3. پروتز با برجستگی خیلی زیاد

پروتز سینه از لحاظ شکل ظاهری نیز به انواع مختلفی تقسیم می شود:

 1. پروتز سینه گرد
 2. پروتز سینه اشکی

انواع پروتز سینه بر اساس مواد تشکیل دهنده نیز عبارت است از:

 1. پروتز سینه سالینی یا آب نمکی
 2. پروتز سینه سیلیکونی
 3. پروتز سینه ثابت

باتوجه به تشخیص پزشک متخصص این عمل انجام می پذیرد. ناحیه هایی که ممکن است طی این عمل برش بخورد: برش دور ناف که تحت شرایط خاص انجام می پذیرد ، برش هاله سینه ، برش چین زیر سینه و برش ناحیه زیر بغل است. که باتوجه به تشخیص جراح متخصص صورت می پذیرد.

حتما بخوانید درباره: لیفت باسن برزیلی

عمل پروتز سینه بین چه کسانی رایج است؟

این عمل معمولا برای خانوم هایی انجام می شود که هر دلیل دچار نامتقارن بودن سینه ها هستند یا به صورت مادرزاد دارای یک سینه هستند. یا به دلایل مختلف مثل لاغری ژنتیکی یا سو تغذیه، سینه های کوچک دارند. و حتی به دلیل سرطان سینه، مجبور به تخلیه سینه شده اند.

در جراحی های پروتز سینه سلامت بدنی فرد متقاضی بیشتر از هر چیز دیگر اهمیت دارد. پروتز سیلیکونی نیز برای افراد بالای ۲۲ سال انجام می پذیرد. نکته قابل توجه این است که این پروتز ها مادام العمر نیستند و بعد از مدتی تحلیل می پذیرند و از بین می روند. در زنان ورزشکار عمل تحلیل پزوتز سینه زودتر انجام می پذیرد. همینطور باید توجه داشت که بعد از عمل باید فرد تحت مراقبت قرار بگیرد و هر چند وقت یکبار معاینه و بنابر صلاح دید پزشک سونوگرافی شود.

امروزه عمل پروتز سینه توسط پزشکان متخصص و فوق متخصص در مراکز و درمانگاه های فوق تخصصی و تحت نظارت و مراقبت های فراوان انجام می پذیرد.

لیفت سینه

لیفت سینه یا ماستوپکسی ، عملی است که تحت آن بخشی از بافت سینه خارج می شود و سینه ها به بالا کشیده می شود. این جراحی معمولا به نام جراحی افتادگی سینه شناخته می شود. بنابرابن این عمل معمولا برای درمان عارضه خاصی انجام نمی پذیرد و مخصوص خانم هایی است که با گذشت زمان احساس می کنند سینه های آن ها در اثر شرایط مختلف دچار افتادگی شده است. بنابراین این عمل برای بازسای بافت سینه انجام می پذیرد. البته باید دانست که این عمل به افزایش حجم سینه ها هیچ کمکی نمی کند.

این نوع جراحی معمولا زمانی از جانب پزشکان توصیه می شود که:

 • در حالت قرار گیری، نوک سینه به سمت پایین باشد
 • محل قرارگیری هر دو سینه یکی نباشد
 • فرم و حالت سینه ها از بین رفته و حالت آویزانی پیدا کرده باشد
 • در پوست سینه ها کشیدگی وجود داشته باشد

در کلینیک ها معمولا بنا به خواست متقاضی عمل پروتز و لیفت سینه به صورت همزمان انجام می شود.

برش ها سینه در عمل لیفت سینه

 • هاله قهوه ای رنگ دور نوک سینه
 • زیر نوک سینه تا زیر سینه
 • در امتداد چین های طبیعی زیر سینه

این نوع برش ها معمولا و با مرور زمان محو خواهد شد. ورم های بوجود آمده از جراجی سینه بعد از مدتی رفع می شود. بنابراین نتیجه این عمل معمولا بعد از جراحی قابل مشاهده است. گاهی اوقات نیز در صورت نیز پوزیشن نوک سینه ها عوض می شود. انجام این عمل به ایجاد شکل گردتر برای سینه ها کمک می کند. در این عمل معمولا پوست های اضافی سینه که در اثر افتادگی ایجاد شده است نیز از بین می رود.

مدت زمان ماندگاری و عدم تغییر سینه ها بعد از عمل برای هر فرد متغیر است. از آنجایی که سینه ها با مرور زمان با افتادگی رو به رو می شوند، این عمل نیز دائمی نبوده و طی مدت زمان فرم سینه ها تغییر خواهد کرد. این عمل جراحی معمولا بین ۲ تا ۳ ساعت طول می کشد و احتیاج به بستری بعد از عمل ندارد. برای انجام این عمل نیز متقاضی باید شرایط سلامت عمومی را داشته باشند.

همچنین بخوانید درباره: ابدومینوپلاستی

ماموپلاستی

جراحی مامو پلاستی در واقع عمل کوجک کردن سینه است. طی این عمل چراحی از طریق ایجاد برش و لیپوساکشن و برداشت چربی اضافی سینه صورت می پذیرد. این عمل مخصوص خانم هایی است که به دلیل سینه های بزرگ از درد شانه رنج می برند و برزگ بودن بیش از حد سینه هایشان معمولا منجر به زخم در چین تحتانی سینه می شود.

بنابراین عمل ماموپلاستی تحت نظر یک پزشک فوق تخصص در بهترین کلینیک می تواند بسیار کمک کننده باشد. این عمل تحت بیهوشی کامل صورت می گیرد و از سه ناحیه سینه را برش می زنند. برش های ایجاد شده در این عمل ممکن است به مجراهای شیر آسیب بزند و آن ها را از بین ببرد اما با پیشرفت علم این امر امروزه قابل کنترل است. ماموپلاستی به سه صورت ماموپلاستی افزایشی معمولا با پروتز سینه، ماموپلاستی کاهشی ، بازسازی سینه ها یا ماموپلاستی تراپاتیک قابل انجام است.

ماموپلاستی برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • کسانی که در سن رشد هستند و سایز سینه آن ها به مقدار ثابت نرسیده است
 • آن هایی هایی قصد کم کردن وزن دارند
 • کسانی که از اضافه وزن بیش از اندازه رنج می برند
 • کسانی که قصد بارداری بعد از عمل را دارند چرا که امکان مختل شدن شیردهی پس از نجام عمل وجود دارد
 • کسانی  که به دیابت مبتلا هستند

در صورتی که دارای یکی از موارد بالا هستید، بهتر است با پزشک خود در خصوص این عمل مشورت کنید. بعد از انجام این عمل معمولا سایز سینه ها به صورت ناگهانی رشد نمی کند مر در شرایط خاص مثل بارداری که گاها احتیاج به انجام مجدد عمل ماموپلاستی است. بعد از انجام این عمل بیمار به مدت شش ساعت بستری می شود. در این نوع جراحی فرد می تواند بلافاصله بعد از عمل نتیجه را حس کند. اما نتیجه واقعی بعد از از بین رفتن ورم ها که به مرور زمان انجام می شود، قابل مشاهده است. پس از شش ماه باید سینه ها تحت مراقبت های شدید بعد از عمل قرار بگیرند و تا مدتی بیمار طاق باز بخوابد تا از فشار به سینه ها جلوگیری شود.

همچنین بخوانید درباره: ماموپلاستی

جراحی سینه چه عوارضی را به دنبال دارد؟

 • ورم کردن سینه ها
 • اسکار جراحی
 • بی حس شدن پوست در ناحیه نوک پستان
 • سفت شدگی پستان ها
 • عدم تقارن هر دو سینه
 • ایجاد یک کپسول ضخیم در اطراف پروتز
 • نشت یا پارگی قسمتی از پروتز
 • خطرات بیهوشی عمل
 • تجمع مایع در زیر پوست

همانطور که در بالا اشاره شد جراحی سینه ممکن است عواقبی نظیر ورم کردن پستان ها بعد از عمل داشته باشد.این تورم معمولا دو تا سه هفته به طول می انجامد. البته ممکن است تا سه ماه هم ادامه داشته باشد. در برخی از مواد مشاده شده در ناحیه نوک پستان ها حس پوست کم می شود که این عارضه ممکن است در اثر شوک عمل باشد. اگر این عارضه به علت آسیب رسیدن به اعصاب پستان ها صورت بگیرد،می تواند مادم العمر باقی بماند. همچنین در مواردی که سفت شدگی پستان ها گزارش شده که در این خصوص می توان با مشورت پزشک از ماساژ در ناحیه سینه استفاده نمود. بعد از عمل های جراحی سینه مخصوصا ماموپلاستی جای زخم یا همان اسکار ایجاد می شود که این امر عادی است اما بهبود آن ممکن است زمان بر باشد.

با توجه به حساسیت عمل و دقت پزشکان باز هم ممکن است هر دو سینه متقارن نشود. برای جلوگیری از این موارد باید یه یه کلینیک معتبر فوق تخصصی و پزشک متختصص مراجعه کرد آدینا کلینیک با تجربه و دانش بسیار در این زمینه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

آدینا کلینیک

یافتن یک کلینیک معتبر و تخصصی با پزشکان باتجربه در این زمینه، می تواند به کاهش عوارض بعد از عمل بسیار کمک کننده باشد. همچنین ظاهر مناسب و زیبا و وجود تقارن در سینه ها را باید به بهترین جراح سینه در تهران سپرد. آدینا کلینیک با مشاوره رایگان به شما عزیزان آماده خدمت رسانی است.

پاسخ پرسش های متداول

در این قسمت به پاسخ پرسش هایی که اکثر مراجعان داشتند میپردازیم.

آیا پروتز سینه مانع از شیردهی می شود؟

پروتز سینه مانعی برای دادن شیردهی نیست اما باید این پروتز را در زیر دیواره عضلانی قفسه سینه قرار داد تا در آینده دچار مشکل برای شیردهی نشوند.

این مطلب که پروتز سینه باعث سرطان زا بودن است صحیح است؟

خیر چنین مطلبی صحیح و غلمی نمی باشد و طبق تحقیقاتی که انجام شده است پروتز سینه نمی تواند سرطان زا باشد.

آیا عمل پروتز سینه نتیجه دائمی خواهد داشت؟

نمی توان گفت که عمل پروتز سینه یک عمل با نتیجه قطعی است زیرا که عواملی چون کهولت سن، افزایش و یا کاهش بیش از حد سایز بدن ممکن است نتیجه مطلوب را تغییر دهند.

پانوشت: ماموپلاستی سینه در غرب تهران , پروتز سینه ها با قیمت ارزان و مناسب , بهترین جراح لیفت سینه در شمال تهران , مشاوره رایگان جراحی سینه , لیفت و پروتز سینه ها به صورت همزمان

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 10 =