4324698

مراقبت از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش با استفاده از تکنولوژی‌های نوین

علی‌رغم بهترین تلاش‌هایمان، گاهی اوقات درک میزان قرار گرفتن در معرض نور خورشید دشوار است، به خصوص اگر در ساحل نشسته باشیم و از نسیم دلپذیری لذت ببریم. خبر خوب این است که ساعت هوشمند شما اکنون می‌تواند قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش و خورشید را برای شما اندازه‌گیری کند!

UV چیست؟

UV مخفف Ultraviolet (اشعه ماوراء بنفش) است. اشعه ماوراء بنفش انرژی ایجاد شده توسط خورشید (و منابع مصنوعی مانند تخت‌های آفتاب) است. آسیب UV همان چیزی است که باعث سرطان پوست و همچنین آفتاب‌سوختگی و آسیب چشم می‌شود.

نکته مشکل در مورد اشعه ماوراء بنفش این است که چیزی نیست که بتوانید آن را احساس کنید. اگرچه اغلب می‌توانید گرمای خورشید را روی پوست خود احساس کنید، اما لزوماً نشان دهنده قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش نیست. بدن شما نمی‌تواند اشعه ماوراء بنفش را حس کند، بنابراین بعید است که تا دیر نشده متوجه آسیب آن شوید.

چگونه UV را اندازه‌گیری کنیم

استرالیا یکی از بالاترین سطوح قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش را به همراه بالاترین میزان سرطان پوست در جهان دارد. بنابراین ضروری است که یاد بگیریم چگونه UV را اندازه‌گیری کنیم.

می‌توانید از شاخص UV برای محافظت از خود در برابر تشعشع استفاده کنید. این سیستمی است که برای شناسایی زمان نیاز به محافظت در برابر نور خورشید استفاده می‌شود. این بستگی به آب و هوا، زمان روز و زمان سال دارد. وقتی شاخص UV روی 3 یا بالاتر باشد، اداره هواشناسی “زمان‌های محافظت در برابر آفتاب” را صادر می‌کند. می‌توانید با دانلود برنامه SunSmart این موارد را ردیابی کنید.

مچبند مانیتورینگ UV و ساعت هوشمند

یک راه عالی برای نظارت بر قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش و خورشید، استفاده از ساعت هوشمند یا دستبند نشانگر UV است. این ابزارها می‌توانند قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش و همچنین میزان مصرف ویتامین D شما را ردیابی کنند.

در حالی که قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید و آسیب اشعه ماوراء بنفش برای شما مضر است، شما همچنین به سطح خاصی از ویتامین D نیاز دارید. این یک عمل متعادل‌کننده ظریف است و این ابزارهای پوشیدنی هوشمند مانند مچ‌بندهای نظارت بر اشعه ماوراء بنفش می‌توانند اطمینان حاصل کنند که شما مقدار مناسبی را دریافت می‌کنید.

انواع مختلفی از پوشیدنی‌های هوشمند طراحی شده‌اند تا به شما در محافظت از پوست در برابر قرار گرفتن در معرض نور خورشید کمک کنند. ساعت هوشمند و مچ‌بند هوشمند به ویژه اگر فعال هستید و از ورزش کردن در خارج لذت می‌برید، بسیار مفید هستند.

بسیاری از مردم در حال حاضر از ساعت هوشمند برای ردیابی پیشرفت و موارد حیاتی سلامتی خود استفاده می‌کنند، چرا از ویژگی‌هایی که از پوست شما نیز محافظت می‌کنند استفاده نکنید؟ بسیاری از این دستبندهای هوشمند زمانی که شاخص UV روی 3 یا بالاتر باشد به شما هشدار می‌دهند و همچنین به شما هشدار می‌دهند که به اندازه کافی یا بیش از حد در معرض قرار گرفته‌اید.

چگونه سرطان پوست را بررسی کنم؟

اگرچه ساعت‌های هوشمند و شاخص UV می‌توانند به نظارت و پیشگیری از سرطان پوست کمک کنند، اما ارزش آن را دارد که خود را توسط متخصصان معاینه کنید، به خصوص اگر دلایلی برای نگرانی در مورد قرار گرفتن در معرض آفتاب قبلی خود دارید. برای آرامش خاطر در مورد پوست خود، همین امروز یک بررسی سرطان پوست رزرو کنید.

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *