6028726

آیا شما در معرض خطر هستید؟ 5 شغلی که بیشترین خطر ابتلا به سرطان پوست را دارند.

حداقل یک سوم از وقتمان به عنوان بزرگسالان را در محل کار سپری می‌کنیم، و حتی با در نظر گرفتن اضافه کاری و رفت و آمد، ممکن است این مقدار بیشتر هم شود، که باعث می‌شود که محل کار به بخش اساسی از زندگی‌مان تبدیل شود. برای بسیاری از ما، این ساعات در وسط روز قرار دارد، زمانی که تابش اشعه ماوراء بنفش به حداکثر خود می‌رسد و خطر قرار گرفتن در معرض نور خورشید به اوج خود می‌رسد.

محافظت در برابر نور خورشید می‌تواند در کنار شرایط زندگی ضروری و استرس کاری، به سادگی نادیده گرفته شود. میان مدیریت تیم، تکمیل آموزش‌ها و اطمینان از اینکه هیچ مشکلی رخ نمی‌دهد، بسیاری از افراد فراموش می‌کنند که باید در محافل وقوع لغزش، سقوط و حتی سوزش می‌گذرانند. این موضوع باعث می‌شود که سرطان پوست به یک نگرانی ویژه برای سلامت و ایمنی شغلی و بخش حیاتی از حرفه‌های مختلف تبدیل شود.

با وجود اینکه فهرست گسترده‌ای وجود ندارد، اما اغلب مشاغلی وجود دارند که در معرض خطرات جدی نور خورشید قرار دارند. در اینجا برخی از حرفه‌هایی که کارگران آنها بیشترین آسیب را در برابر ابتلا به سرطان پوست می‌بینند، ذکر شده است:

کارگران ساختمانی: کارگران ساختمانی بسیاری از وقت خود را در محیط‌های باز مانند جاده‌ها، داربست‌ها و پشت بام‌ها سپری می‌کنند. این امر آنها را به طور روزانه در معرض دوز سنگینی از اشعه ماوراء بنفش قرار می‌دهد، به خصوص اگر در ساعات پرخطری مانند 10 صبح تا 2 بعد از ظهر فعالیت داشته باشند.

کارگران کشاورزی: مانند کارگران ساختمانی، کشاورزان نیز بسیاری از زمان خود را در معرض نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش گذرانده و در نتیجه ممکن است به خطر ابتلا به سرطان پوست بیشتری بیافتند، به خصوص اگر زندگی شهری با زندگی در فضای باز را ترکیب کنند.

آتش نشانان، افسران پلیس و کارکنان دفاعی: این افراد به طور معمول در فضاهای باز مشغول به کار هستند و ممکن است در تعامل مستقیم با جمعیت قرار گیرند. با این حال، آنها ممکن است هنگام خروج از سرپناه‌های مختلف مانند محل کار، دفاتر، محل سکونت یا دادگاه‌های قضایی، به راحتی فراموش کنند که چقدر در معرض نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش قرار دارند.

کارکنان خطوط هوایی: این افراد شامل خدمه کابین و خلبانانی هستند که برای انجام کارشان بالا می‌روند و به همین دلیل در معرض اشعه ماوراء بنفش بیشتری قرار دارند که می‌تواند خطر ابتلا به ملانوم را افزایش دهد.

کارگران داخلی: بعضی از کارگران داخلی نیز ممکن است در معرض خطر بیشتری از آفتاب خوردن در محل کار قرار بگیرند، به خصوص اگر در نزدیکی پنجره‌هایی که نور خورشید را به داخل محیط کار تابانده اند، قرار دارند.

به طور کلی، قرار گرفتن مداوم در معرض نور خورشید یکی از عوامل خطر برای ابتلا به سرطان پوست است. بیشتر به این دلیل که این افراد ممکن است در داخل ساختمان‌ها باشند و فراموش کنند که حتی در داخل محل کار نیز ممکن است به خطر اشعه ماوراء بنفش قرار بگیرند، همانند زمانی که در فضای باز هستند.

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *