عوارض تزریق چربی به باسن | تزریق چربی به باسن | هزینه تزریق چربی به باسن

عوارض تزریق چربی به باسن

افراد به دلایل مختلفی تزریق چربی به باسن را انجام می دهند. بر اثر نشستن زیاد و بی تحرکی، افزایش یا کاهش وزن و افزایش سن، باسن فرد افتاده و بدفرم می شود. در چنین شرایطی با تزریق چربی به باسن می توانید آن را خوش فرم تر و برجسته تر کنید. نه تنها باعث خوش فرمی اندام شما می شود بلکه اعتماد به نفس زیادی به شما می دهد. اگرچه بعد از جراحی عوارض تزریق چربی به باسن بروز خواهند کرد که می توانند باعث آزار شما شوند.

در این مقاله ما قصد داریم در مورد عوارض تزریق چربی به باسن و جلوگیری از بروز آن ها صحبت کنیم.

تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن در سه مرحله انجام می شود:

 •  با انجام عمل لیپوماتیک و یا لیپوساکشن چربی ها از نقاط دیگر بدن خارج می شوند. به طور مثال این چربی می تواند مربوط به شکم، بازو، ران و… باشد. با اینکار نه تنها باسن شما برجسته تر می شود بلکه نقاطی که چربی های زیادی دارند نیز فرم بهتری پیدا می کنند.

بیشتر بخوانید: آیا چربی را می توان از بدن شخص دیگر تزریق کرد؟


 • چربی که با لیپوماتیک خارج شده توسط پزشک متخصص خالص سازی و آماده برای تزریق به باسن می شود.
 • در نهایت، تزریق چربی به باسن انجام می شود.

تزریق چربی به باسن

در اصل شما با یک تیر دو نشان زدید. نه تنها چاقی موضعی خود را برطرف می کنید بلکه باعث خوش فرم تر شدن تمام اندام خود خواهید شد.

اگرچه انجام دو عمل مختلف می تواند عوارض بعد از عمل را بیشتر کند و شرایط را سخت تر کند. در ادامه به عوارض پیش آمده خواهیم پرداخت.

عوارض تزریق چربی به باسن

همانطور که می دانید، تمام جراحی ها عوارضی دارند. برخی از آنها کوتاه مدت و برخی می توانند بلند مدت شوند که البته برای تزریق چربی به باسن هم استثنائی قائل نیست. از عوارض این عمل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تورم و کبودی
 • عفونت
 • بی حسی در نقاط
 • امکان عدم قرینگی و ناهماهنگی باسن
 • حساسیت و آلرژی
 • آسیب به اعصاب و عروق حین لیپوماتیک
 • و…

بیشتر بخوانید: لیفت باسن برزیلی چه مزایایی دارد؟


دقت داشته باشید تمامی موارد ذکر شده می توانند هم برای محل تخلیه و هم محل برداشت رخ بدهند. همینطور تمامی عوارض برای شما اتفاق نخواهند افتاد. موارد ذکر شده فقط و فقط جهت آگاهی شما از عوارض است.

عوارض پیش آمده به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به راه حل آن خواهیم پرداخت.

جلوگیری و کاهش عوارض تزریق چربی به باسن

عوارض بعد از عمل می توانند باعث درد و بی حالی شما شوند که این کاملا عادی است. بدن شما طی چند روز یا چند هفته استراحت و مراقبت، کاملا ریکاوری می شود. اگرچه بعضی عوارض می توانند مشکلات بزرگی را به بار بیاورند. به طور مثال گلوله گلوله شدن، فرورفتگی و تجمع مایع در باسن می تواند شما را مجبور به انجام دوباره عمل کند.


بیشتر بخوانید: تزریق چربی به باسن برای چه افرادی مناسب است؟


با این حال اگر با مراقبت تمام و تصمیم های مناسب این کار را پیش ببرید این اتفاقات هرگز برای شما اتفاق نخواهند افتاد. به طور مثال:

 • انتخاب صحیح پزشک

انتخاب یک پزشک بی تجربه می تواند ریسک بسیار بزرگی باشد. بعضی افراد پیشنهاد هزینه ی کمتری را به شما می دهند که این می تواند شما را مجبور به انتخاب اشتباه کند. شما باید یک پزشک مجربی را پیدا کنید که با دقت تمام این کار را انجام بدهد. هزینه ی این کار ممکن ارزان نباشد اما می ارزد. شما باید به فکر سلامتی خود باشید. عوارضی ممکن است پیش بیاید که جبران ناپذیر باشند، بنابراین وقت زیادی را صرف تحقیق و انتخاب یک پزشک خوب کنید.


بیشتر بخوانید: میزان ماندگاری چربی تزریق شده چقدر است؟


 • مراقبت های پس از عمل

در دوران نقاهت خود، مراقبت های زیادی انجام دهید. غذاهای سالم بخورید و سعی کنید تا حد امکان استراحت کنید. از انجام ورزش های سنگین و پوشیدن لباس های تنگ خودداری کنید. از مصرف الکل و کشیدن سیگار خودداری کنید. پزشک برای شما نکاتی را ذکر خواهد کرد که باید به آن ها عمل کنید. همینطور بدون مشورت با پزشک خود هیچ دارویی را مصرف نکنید.

هزینه تزریق چربی به باسن

هزینه این عمل بسته به پارامترهای متفاوتی تعیین می شود. با توجه به انتخاب کلینیک و پزشک خوب می توانید وقت معاینه و مشاوره داشته باشید. پس از معاینه دقیق نواحی برداشت و تخلیه چربی و بررسی وضعیت جسمانی شما، می توانید از هزینه ها مطلع شوید. همچنین در صورت راضی بودن از خدمات می توانید برای تعیین تاریخ و جراحی اقدام کنید.

کلینیک آدینا در تهران با داشتن جراحان متخصص و با تجربه همیشه بهترین خدمات را به شما عزیزان ارانه می دهد. شما می توانید با شماره درج شده در پایین صفحه تماس بگیرید تا درباره تزریق چربی به باسن مشاوره رایگان داشته باشید.

پانوشت: عوارض تزریق چربی به باسن, تزریق چربی به باسن, لیپوماتیک و تزریق چربی به باسن, هزینه تزریق چربی به باسن,

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =