پروتز سینه بعد از سرطان | بازسازی سینه بعد از سرطان | عمل بازسازی پستان

پروتز سینه بعد از سرطان

پروتز سینه اصولا برای خوش فرم شدن و بزرگ کردن سینه ها صورت می گیرد. افرادی که به خاطر ژنتیک و یا هر عامل دیگری از سینه های کوچک خود راضی نیستند، می توانند این عمل را انجام دهند. همچنین افرادی که در اثر سرطان سینه، دوران به شدت سختی را پشت سر گذاشتند، می توانند دوباره سینه های خود را بازسازی کنند. افرادی که سرطان دارند، عملی به نام ماستکتومی انجام می دهند و با این کار پستان را بر می دارند. نداشتن پستان برای خانم ها، آن هم در اثر سرطان می تواند خیلی دردناک باشد. پروتز سینه بعد از سرطان می تواند به روحیه و فرم بدن فرد کمک بسیاری کند.

بنابراین می توان گفت که پروتز سینه علاوه بر زیبایی، از نظر درمانی هم بسیار مفید است و مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه در مورد پروتز سینه بیشتر صحبت خواهیم کرد.


بیشتر بخوانید: انواع جراحی زیبایی سینه


پروتز سینه بعد از سرطان

پروتز سینه اصولا به عنوان یکی از جراحی های زیبایی نام برده می شود. اگرچه همانطور که گفته شد، جنبه درمانی هم دارد که در بالا ذکر کردیم. در پروتز سینه یا همان ایمپلنت سینه، عوامل مختلفی روی جراحی تاثیر می گذارند.

در مرحله اول شما باید توسط یک پزشک متخصص معاینه شوید. پزشک با توجه به اندازه ی اولیه ی پستان، نوع بافت اطراف پستان و میزان تحمل بافت می تواند شرایط پستان شما را بسنجد.

در مرحله دوم، شما نوع و اندازه پروتز خود را انتخاب می کنید. ما در ادامه در مورد انواع آن ها صحبت خواهیم کرد. اگرچه خود پزشک هم نسبت به انتخاب شما، شرایط پستان شما را هم در نظر می گیرد و در صورت نامناسب بودن، می تواند روش درست را به شما پیشنهاد بدهد.


بیشتر بخوانید: درمان افتادگی سینه


انواع مواد تشکیل دهنده پروتز

پروتز سینه با توجه به مواد تشکیل دهنده، سه نوع مختلف دارد:

  • پروتز سیلیکونی

همانطور که از اسم این پروتز مشخص است، مانند یک ژل چسبنده است. این پروتز در صورت آسیب دیدن از بین نمی رود و ژل درون آن به لایه های دیگر و اطراف پروتز می رود. از آن جایی که بافت این نوع پروتز بسیار شبیه بافت پستان واقعی است، انتخاب خانم ها همیشه سیلیکونی بوده است.

از مزیت های پروتز سیلیکونی می توان به لمس طبییعی تر، کاهش خطر خالی شدن به صورت خود به خود و کمتر بودن احتمال چین خوردگی اشاره کرد.


بیشتر بخوانید: انواع پروتز سینه بر اساس شکل ظاهری


  • پروتز سالینی (آب نمکی)

این نوع پروتز از آب نمک استریل یا سالین پر شده است و شکل گردی دارد. این نوع پروتز سفت تر است و در صورت پاره شدن، مایع داخل ان طی یک فرایند طبیعی به خود بدن جذب می شوند. نگران نباشید این مایع برای بدن هیچ ضرری ندارد زیرا این مایع در خود بدن موجود است.

از مزیت های این پروتز می توان به هزینه کمتر، برش کمتر و قابلیت تنظیم حجم پروتز پس از کارگذاری در بافت پستان اشاره کرد.

  • پروتز ترکیبی (سالین-سیلیکون)

پروتز ترکیبی هم از سالین و هم از سیلیکون ساخته شده است. قسمت سالینی این بخش امکان بزرگ کردن تدریجی پروتز را فراهم می کند. با پر کردن تدریجی سالین در پروتز، بافت پستان جا باز می کند و پروتز بزرگتری را می پذیرد. این پروتز برای افرادی است که پروتز بزرگی می خواهند ولی بافت پستان آن ها کوچک است.

از مزیت های این پروتز می توان به بزرگ شدن تدریجی و خوش فرم بودن آن اشاره کرد.


بیشتر بخوانید: جراحی سینه چه عوارضی را به دنبال دارد؟


در عکس زیر به ترتیب از راست به چپ، پروتز ترکیبی، سیلیکونی و سالینی نمایش داده می شوند.

انوع پروتز بر اساس مواد تشکیل دهنده

 

در مرحله آخر با توجه به انتخاب نوع پروتز و سایز آن، جراحی شما در تاریخ مشخص شده صورت می گیرد.

عمل بازسازی پستان

عمل بازسازی پستان در حین ماستکتومی ممکن است اما در بعضی شرایط حتما باید پس از ماستکتومی صورت گیرد. هزینه پروتز سینه بعد از سرطان بستگی به عوامل مختلفی دارد. به طور مثال نوع، شکل و اندازه پروتز در هزینه عمل تاثیر بسیاری می گذارد. همچنین هزینه معاینه های مکرر توسط پزشک هم می تواند هزینه ها را افزایش بدهد. اگرچه این هزینه به صرفه است زیرا پروتزها از ۱۰ الی ۲۰ سال عمر می کنند.

شما می توانید برای آگاهی نسبت به هزینه پروتز سینه بعد از سرطان توسط متخصصان با تجربه کلینیک آدینا معاینه شوید. کلینیک آدینا در تهران همیشه تلاش خود را برای ارائه بهترین خدمات درمانی می کند. همچنین برای هر گونه مشاوره، می توانید به صورت رایگان با شماره ما در پایین صفحه تماس بگیرید.

پانوشت: پروتز سینه بعد از سرطان, بازسازی سینه بعد از سرطان, بازسازی سینه بعد از جراحی سرطان, عمل بازسازی پستان, قیمت پروتز سینه, پروتز بعد از ماستکتومی,

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =