بارداری و شیر دهی بعد از پروتز سینه

امروزه یکی از عمل های زیبایی پر طرفداری که علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرده، عمل پروتز سینه در خانم هاست. اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که قصد انجام عمل پروتز سینه را دارید ولی این نگرانی برای شما وجود دارد که آیا قادر به شیردادن هستید یا خیر، ما در این نوشته  به مسائلی پیرامون شیردهی و بارداری بعد از پروتز سینهپرداخته ایم، که به شما در پاسخ به نگرانی هایتان کمک خواهد کرد.

آیا شیردهی پس از پروتز سینه امکان پذیر است؟

در جراحی های ناموفق مجاری شیر، اعصاب و غدد شیر ممکن است در طی عمل جراحی پروتز آسیب ببینند. مجاری شیر آسیب دیده میزان شیر را کاهش می دهد. با اینهمه میتوان گفت که در اکثر موارد به مجرای شیری و فضای مربوطه آسیبی وارد نمی شود، مگر اینکه به دلیل بی اطلاعی و بی تجربگی پزشک به عصب ها و غدد اسیب وارد شود. امکان نشتی سیلیکون های موجود در پروتز نیز بسیار پایین می باشد. البته همچنان باید بیان کرد که شیردهی و بارداری بعد از پروتز سینه به موارد مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

شیر دهی و پروتز سینهنحوه قرار گیری پروتز سینه و محل برش

نحوه قرار گیری پروتز سینه بسیار مهم است. پروتز را میتوان میان بافت پستان و ماهیچه سینه قرار داد. همچنین می توان پروتز ها را در زیر عضله سینه قرار داد تا از آسیب به مجاری و اعصاب شیر جلوگیری شود.

طبق گذارش سایت www.healthline.com یکی از مهمترین عواملی که باعث اختلال در شیر دهی می شود، محل برش است. هر گونه برشی که منجر به آسیب عصب ها، مجرای لنف، رگ های خونی و غدد شیر دهی شود، مادر را دچار اختلال در شیر دهی می کند. برش در اطراف هاله سینه می تواند به اعصاب آسیب برساند. بهتر است برش ها در قسمت زیر سینه یا زیر بغل ایجاد شود. در صورتی که پزشک با تجربه و آگاه از تمامی این موارد باشد، هیچگونه اختلالی در شیر دهی به وجود نمی آید.

آیا ممکن است مواد داخل پروتز به شیر مادر نشت کند؟

پاسخ این سوال منفی است. تا کنون هیچ گونه گزارشی مبنی بر نشت مواد داخل پروتز به بیرون منتشر نشده است. در پروتز ها یک لایه پوشش خارجی و داخلی وجود دارد که مانع از نشت مواد داخل پروتز به شیر می شود و هیچ گونه نگرانی در این مورد وجود ندارد.


عوارض پروتز سینه


نتیجه گیری

در پایان باید بیان کرد که با تحقیق درست و انتخاب پزشک با تجربه، اکثر خانم هایی که پروتز سینه دارند می توانند شیر دهی موفقیت آمیزی داشته باشند.

اگر سوالات بیشتری در مورد پروتز سینه دارید، میتوانید در یک جلسه مشاوره با بهترین دکتر پروتز سینه در تهران سوالات خود را مطرح کنید.

تماس با آدینا کلینیک

پانوشت: شیر دهی و بارداری بعد از پروتز سینه , پروتز سینه و شیر دهی , بهترین دکتر پروتز سینه در تهران , بزرگ کردن سینه, قیمت پروتز سینه, انواع مدل پروتز سینه , عوارض پروتز سینه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − دو =